Zdravotnícke správy

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Malý orchester spomienok na Miloša Janouška


Človek mnohých aktivít – spisovateľ, scenárista, majster kompozície, textár a básnik, hudobný aj literárny publicista – lekár Miloš Janoušek (1952-2023) bol spoluautor úspešných divadelných inscenácií, ale aj skladateľ divadelnej hudby a folkový pesničkár. Spoluzaložil pesničkárske združenie Slnovrat a viedol jeho satelit – skupinu Jednofázové kvasenie (1FQ), s ktorou získal dve nominácie na hudobnú cenu Radio_Head Awards a nahral sedem albumov. […]

VEĽKÁ chyba, ktorú mnohí robia pri užívaní liekov: TOMUTO sa vyhnite, varujú odborníci! Riskujete zdravie

BRATISLAVA - Nesprávne užívanie liekov môže ovplyvniť ich účinok. Liek nemusí vôbec účinkovať, prípadne môže účinkovať nesprávnym spôsobom. Upozornil na to Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). Apeluje preto na ľudí, aby dodržiavali pokyny lekára či lekárnika a čítali si príbalové letáky.

Cestujúci bránia českého lekára, ktorého obviňujú v J. Kórei z obchytkávania: Bola tam úzka ulička

Päť cestujúcich hovorí, že lekár nikoho neobťažoval, na juhokórejskú hygieničku siahol omylom.

Pravidlá predpisovania liekov sa zmenia, ministerstvo reaguje na akútny nedostatok lekárov-špecialistov

Pravidlá predpisovania humánnych liekov, zdravotníckych pomôcok alebo dietetických potravín pri prepustení pacienta z nemocnice sa zmenia. Predpisujúcim lekárom bude môcť byť aj nemocničný lekár, ktorý zatiaľ nenadobudol odbornú spôsobilosť na výkon špecializovaných pracovných činností. Vyplýva.....

Zvrátený nápad milenecov: Predstierali kamarátstvo, v skutočnosti bohatého lekára postupne zabíjali! Bude vám z nich zle

MALIBU - Anna Moore (39) a Anthony Flores (46) predstierali, že sú priatelia s rozprávkovo bohatým lekárom z Malibu v Kalifornii. Izolovali ho od jeho rodiny a takmer rok ho pumpovali ketamínom. Ich cieľom bolo získať jeho peniaze a plážovú vilu. Milióny dolárov, po ktorých bažili, ich úplne opantali.

Vitamín „zadarmo“ si treba na jar doplniť, upozorňujú lekári. V týchto dňoch však chýba


Ľudské telo si tento typ vitamínu nedokáže vytvoriť v dostatočnom množstve.

Trápia vás studené končatiny? Pomôžu vám aj tieto domáce „opravné“ prostriedky

Zlý krvný obeh je nepríjemný problém ovplyvňujúci takmer každého. Najčastejšie sa vyskytuje v končatinách a má vplyv na prietok krvi po celom tele. Oslabené krvné cievy a sedavý spôsob života, sú hlavné príčiny tohto stavu, ktorý nevyžaduje okamžitú lekársku starostlivosť, ale je známkou toho,.....

Strava je najdôležitejší liek, aký máme


Vďaka dlhoročnému výskumu a lekárskej praxi sa britský vedec a lekár Tim Spector pokúša v knihe Čo naozaj jeme? objasniť problematiku stravovacích návykov, poukázať na nedostatky vedeckých dôkazov týkajúcich sa vplyvu jedla na organizmus a zároveň poodhaliť zákulisie potravinárskeho priemyslu.

Najsmrteľnejší druh rakoviny môžete odhaliť na toalete: Ak máte jeden z týchto príznakov, bežte k lekárovi

Príznaky rakoviny pankreasu sa dajú len ťažko rozpoznať. Niet divu, že sa toto ochorenie zvykne označovať ako tichý zabijak. Našťastie telo dáva hneď niekoľko signálov, že niečo nie je v poriadku. Rozpoznať ich môžete vďaka stolici.

Na plnení memoranda s lekárskymi odborármi sa intenzívne pracuje, uvádza Heger

BRATISLAVA - Na plnení memoranda s lekárskymi odborármi sa intenzívne pracuje. Uviedol to dočasne poverený premiér Eduard Heger po piatkovom rokovaní vlády. Zástupcovia Lekárskeho odborového združenia (LOZ) tento týždeň upozornili na neplnenie väčšiny bodov memoranda.

Kaliňákovci a Taraba sa zviditeľňujú prostredníctvom antisemitu Daniela Bombica, ktorý šikanoval úradníčky a lekárov


Bombica alias Dannyho Kollara sleduje publikum, ktoré vyhľadáva nenávisť a konšpiračné teórie. V posledných mesiacoch s ním v spoločných videách vystupovali Erik a Robert Kalinák či Tomáš Taraba.

Lekárski odborári sa sťažujú na neplnenie bodov memoranda s vládou: Visolajský skritizoval Hegera

BRATISLAVA - Lekárski odborári sa sťažujú na neplnenie väčšiny bodov memoranda s vládou. Na utorkovom (11.4.) stretnutí na to upozornili aj štátneho tajomníka rezortu zdravotníctva Michala Palkoviča. Informoval predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský. Ministerstvo potvrdilo, že sa s odborármi dohodli na ďalšom stretnutí, ktorého obsahom bude posun v plnení memoranda.

Lekári na urgente ošetrili počas Veľkej noci takmer 900 detí, riešili tiež otravy liekmi u mladistvých

Cez sviatky riešili len dva prípady detí v tínedžerskom veku intoxikovaných alkoholom.Počas veľkonočných sviatkov lekári...

Máte problém so psoriázou? Aj tento recept vám môže pomôcť.

Symbol sily, moci, dlhovekosti, duchovného a materiálneho bohatstva. To je strom všetkým veľmi dobre známy a to dub. V alternatívnom lekárstve je kôra z duba považovaná za liek mnohých chorôb, zvlášť kožných ochorení, ako je napríklad lupienka. Preto ak máte aj vy kožné problémy, vyskúšajte.....

Desaťtisíce lekárov v Anglicku vstúpili do štrajku, rušiť sa preto má 350-tisíc operácií a vyšetrení (video)

Štrajk má trvať štyri dni. Desaťtisíce lekárov v Anglicku v utorok začali štvordňový štrajk, ktorý je považovaný za najv...

"Trasľavá obrna" postihuje čoraz viac ľudí. Dnes je svetový deň Parkinsonovej choroby

V minulosti ju volali aj „trasľavá obrna”. Tento názov jej dal anglický lekár a paleontológ James Parkinson v roku 1817. Dnes je svetový deň Parkinsonovej choroby.

Znepokojujúce správy o Navaľnom: Je opäť chorý, zažíva extrémne pekelné podmienky

Väznený ruský opozičný predák Alexej Navaľnyj je chorý a nedostáva sa mu lekárskej starostlivosti, uviedol jeho právny zástupca Vadim Kobzev.

Lekári z NÚDCH ošetrili počas veľkonočných sviatkov na urgentoch takmer 900 detí

BRATISLAVA - Lekári Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) ošetrili počas veľkonočných sviatkov na oddelení urgentného príjmu takmer 900 detí. Štyridsať z nich bolo nutné hospitalizovať. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Dana Kamenická.

Tuk na lavici obžalovaných. Lekár búra mýty o jedle a našom stravovaní


Britský lekár a profesor genetickej epidemiológie Tim Spector sa v knihe Čo naozaj jeme? pokúša vyvrátiť mýty o konzumácii tukov či množstve cholesterolu a tvrdí, že mnohé klinické dogmy, ktorých sme sa dlhé roky držali, boli na základe nových výskumov vyvrátené.

Obličky Slovákov ohrozuje najmä cukrovka a vysoký tlak: Lekári evidovali skoro 900 úmrtí

BRATISLAVA - Obličky Slovákov poškodzuje najmä cukrovka a vysoký krvný tlak. Nefrológovia v roku 2021 sledovali celkovo 159.882 osôb. Pacientom najčastejšie diagnostikovali diabetickú nefropatiu - chronické ochorenie obličiek spôsobené cukrovkou (31.275 prípadov) a hypertenznú i vaskulárnu nefrosklerózu (21.790). Vyplýva to z údajov Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Odporúčame
Dental Alarm Dental Alarm učí deti starať sa o zuby správne, pravidelne a s radosťou.
Rýchle hľadanie lekára
Zadaj špecializáciu, miesto pôsobenia a/alebo meno lekára:
Rýchle hľadanie zariadenia
Zadaj špecializáciu, miesto pôsobenia a/alebo názov zariadenia:
Kontakt

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie