LDCH ŠTIAVNIČKA - Ružomberok: dlhodobo chorých

LDCH ŠTIAVNIČKA, Ružomberok - poskytovateľ zdravotnej starostlivosti so špecializáciou dlhodobo chorých a s útvarom oddelenie.

Ak máš aktuálne údaje o tomto zdravotníckom zariadení, poskytni nám ich prosím. Zaujímajú nás kontaktné údaje, vybavenosť zariadenia, doplnkové služby...

Adresa sídla poskytovateľa:
LDCH ŠTIAVNIČKA
Štiavnička 132
03401 Ružomberok
Žilinský kraj

IČO: 17336171

ID poskytovateľa: N44805

Poloha na mape:

Zmluvy so zdravotnými poisťovňami:

VŠEOBECNÁ zdravotná poisťovňa, a.s.
VŠEOBECNÁ zdravotná poisťovňa, a.s.
DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s.
DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s.
UNION zdravotná poisťovňa, a.s.
UNION zdravotná poisťovňa, a.s.

Špecializované zdravotnícke útvary:

Adresy jednotlivých útvarov sa môžu líšiť od adresy sídla poskytovateľa.

Umiestnenie zdravotníckych útvarov na mape:

 • Ústavná zdravotná starostlivosť:
  • X
   Štiavnička
   Ružomberok
   Žilinský kraj

Zdravotnícky personál:

Indikátory kvality

Indikátor kvalityHodnotenie
B11 - Úmrtnosť - celková
 • Odbornosť: DLHODOBO CHORÝCH
VšZP 2013:
Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2
B113 - Rehospitalizovanosť celková do 30 dní
 • Odbornosť: DLHODOBO CHORÝCH
VšZP 2013:
Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2
B114 - Rehospitalizovanosť celková do 90 dní
 • Odbornosť: DLHODOBO CHORÝCH
VšZP 2013:
Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2
B116 - Rehospitalizácia na J12.0 až J18.9 (Pneumónia)
 • Odbornosť: DLHODOBO CHORÝCH
VšZP 2013:
Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2
B117 - Dekubity
 • Odbornosť: DLHODOBO CHORÝCH
VšZP 2013:
Úroveň 0Úroveň 0Úroveň 0Úroveň 0Úroveň 0
B118 - Nozokomiálna nákaza
 • Odbornosť: DLHODOBO CHORÝCH
VšZP 2013:
Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2
B13 - Úmrtnosť po zlomenine stehennej kosti (vek nad 65 rokov)
 • Odbornosť: DLHODOBO CHORÝCH
VšZP 2013:
Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2
B15 - Úmrtie na akútnu mozgovo - cievnu príhodu
 • Odbornosť: DLHODOBO CHORÝCH
VšZP 2013:
Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2Úroveň 2

Doplňujúce informácie z obchodného registra:

Dátum vzniku: 1. januára 1992

Právna forma: Príspevková organizácia

Predmet prevažujúcej činnosti (SK NACE): Činnosti nemocníc

Predmet prevažujúcej činnosti (OKEČ): Činnosti nemocníc

Sektor pre národné účty: Verejné nefinančné korporácie

Druh vlastníctva: Štátne

Kategória veľkosti organizácie: 50-99 zamestnancov

Pochváľ a okomentuj zdravotné stredisko

Pri komentovaní sa môžeš zamerať na tieto body:

 • Ako sa správa personál?
 • Je zariadenie čisté, upravené?
 • Má zdravotné zariadenie národnú alebo medzinárodnú akreditáciu?
 • Ako sa zariadenie prezentuje? Má vlastnú internetovú stránku?Tvoja pochvala/komentár:= 2 + päť

Komentáre od ostatných:

Užívateľ/ka Gežová. Okomentoval/a 26. marca 2018.
Neprihlásený užívateľ
Do tohto zariadenia prosím Vás nedávajte ani svojho najväčšieho nepriateľa. Starostlivosť o pacientov je tu minimálna. Mala som tam mamu, našla som ju špinavú, zanedbanú.Na prosbu aby mamu umyli mi bolo povedané že dobre, sestra volala doktorovi dva dni potom a ten jej povedal že ráno nakázal aby ju dali do poriadku. Od začiatku ako prišla bola na utlmovacích liekoch, o čom nás ani ako najbližšiu rodinu nemali potrebu informovať, naopak tvrdili že je kľudná. Keď som sa na to pýtala doktora tak mi bolo povedané že sa sťažovali spolubývajúce, doktorka mi 2 dni predtým povedala že žiadne sťažnosti neboli, ani v noci. Predo mnou listovala v maminej zložke tak neviem čo si mám o tomto myslieť. Nechcem obviniť nikoho ale takéto protikladné informácie sa mi nepozdávajú. Mama bola ťažko chorá, a je mi strašne ľúto že musela umrieť v takých podmienkach ako je v LDCH Štiavnička.
Užívateľ/ka nespokojnost. Okomentoval/a 16. augusta 2017.
Neprihlásený užívateľ
Nespokojnost s tymto zariadeni,pacientom radsej daju utlmujuce lieky,aby boli ticho,aby sa nestazovali na bolest.Vdaka ich vinou zomrel nas pribuzny a namiesto toho aby ho v zlom stave prelozili do 4km vzdialeneho mesta,oni ho prekladali do 300km vzdialeneho mesta podla bydliska a to 7 hodin bez potreby podania vody.Vystupne vysetrenia zbytocne robit,konzultovat inych odbornikov podla nich zbytocne.Tie negativne recenzie na toto zariadenie su zial pravdive.Len zial nasa chyba ze sme verili ze pomozu,a oni ho pomali zabijali.
Užívateľ/ka Jana Štúrová rodáčka z RK, bytom BA. Okomentoval/a 19. júna 2017.
Neprihlásený užívateľ
Dovoľte mi, touto cestou poďakovať sa za možnosť doliečenia po operácii chrbtice vo vašom zariadení. Poďakovanie patrí primarovi MUDr. Pavlovi Chrenkovi, riaditeľovi LDCH Štiavnička; kolektívu lekárov; Mgr. Anne Mrázikovej, vedúcej sestre( perfektnej organizátorke); celému zdravotnickemu personálu, rehabilitačným sestrám; kuchaárkam (za výbornú domácu stravu); tiež pomocnému personálu a VŠETKÝM za vzornu starostlivosť, čistotu, milé slová, ktorými ste nešetrili. Vykonávate zodpovednú a ťažkú prácu a verte, nebyť pobytu vo vašom zariadení, możno by som aj ja podľahla neinformovaným a bludným fámam. Som všetkým veľmi vďačná. S úctou a láskou vaša pacientka Jana Štúrová rodáčka z RK, bytom BA
Užívateľ/ka Nora H.. Okomentoval/a 19. mája 2017.
Neprihlásený užívateľ
Keď som bola postavená pred dilemu, kam umiestniť moju mamu, ktorá mala vážny úraz, tak veľa ľudí mi povedalo:"len ju nedávaj do Štiavničky". Keď som sa pýtala prečo, či majú skúsenosť, tak odpovedali: "nie, ale počuli sme, že je to tam zlé..."
Po osobnej skúsenosti môžem s čistým svedomím a plnou zodpovednosťou vysloviť v mene mojom, mojej mamy a mojej sestry jedno NESMIERNE VEĽKÉ ĎAKUJEM! p. riaditeľovi MUDr. Pavlovi Chrenkovi, hlavnej sestre Mgr. Hanke Mrázikovej a celému personálu od odborných zamestnancov až po pomocný personál. Bola som veľmi spokojná s ich ľudským prístupom, ochotou a ústretovosťou, čo potvrdila aj moja maminka.
Liečebňa, ktorá je štátnym zariadením, dlhodobo bojuje s nedostatkom finančných prostriedkov na svoju prevádzku. Štát (resp. ľudia zodpovední za chod štátu), ako je to už pomaly "normálny" úkaz (vo vyspelej spoločnosti však absurdný)sa nezaujíma(jú) o starých a chorých občanov, ktorí väčšinou celý život pracovali a odvádzali prostriedky do spoločného vrecka, ako im umožniť dôstojne prežiť situáciu, keď sú odkázaní na pobyt v liečebni, resp. sociálnom zariadení. Treba si možno uvedomiť (páni "vrcholoví štátni úradníci"),že každý bude raz starý (ak mu to bude dopriate)a chorý, a možno bude odkázaný práve na takéto štátne zariadenie...
A jeden postreh na záver: markantný hmotný nedostatok je tu nahradený záujmom o človeka ako biednu ľudskú bytosť a o jeho základné potreby, nielen telesné...
Užívateľ/ka hostel. Okomentoval/a 18. februára 2017.
Neprihlásený užívateľ
toto zariadenie by samalo volat hostel na doživotie nestarajusa kričia biju psichycky terorr a človeka obratia na blazna ak mate niekoho radi vživote ho tam nedavat čista psychiatria od primara až po upratovačku

Užívateľ/ka príbuzní. Okomentoval/a 11. novembra 2015.
Neprihlásený užívateľ
Chceli by sme sa poďakovať celému personálu liečebne pre dlhodobo chorých Štiavnička za poskytnutie zdravotnej starostlivosti našej babke. Boli sme veľmi spokojní s prístupom všetkých pracovníkov a v prípade potreby využijeme aj ďalšiu hospitalizáciu v liečebni.
Ďakujeme.

Užívateľ/ka Ľuboš Baďo. Okomentoval/a 13. októbra 2015.
Neprihlásený užívateľ
Chcem poďakovať celému personálu liečebne za veľmi kvalitnú zdravotnú starostlivosť o moju mamu, zvlášť chcem oceniť ústretovosť a ochotu pána riaditeľa liečebne MUDr. Pavla Chrenka, ako aj vedúcej sestry Mgr. Mrázikovej.
Užívateľ/ka Štiavnička sa nedá chváliť.. Okomentoval/a 8. februára 2015.
Neprihlásený užívateľ
Zo zdravotníckeho zariadenia "LDCH ŠTIAVNIČKA" ako pacient som zhrozený, navonok pre návštevy sa prezentujú a doslova vnucujú názor že sú najlepší. Ale skutočnosť je iná, ponižujú človeka, správanie personálu je nedôstojné. Na prstoch jednej ruky by sa dali spočítať zamestnanci, ktorí tam skutočne patria a ich správanie k pacientom je doslova službou a poslaním. Ostatní tam by nemali čo robiť. Je to smutné, že je to tak práve v zariadení, kde človek potrebuje pomôcť a nie trpieť ešte viac.
Užívateľ/ka Václav Vecko. Okomentoval/a 20. decembra 2013.
Neprihlásený užívateľ
Dňa 20. 12. 2013 o 09:30 som šiel pozrieť známeho do Liečebne dlhodobo chorých v Štiavničke.
Môj známy je tichý, dementný, letargický. Potrebuje opateru 24 hodín denne. Pri návšteve ma zarazilo pár vecí:
Doktor ma upozornil, že zo známym sa mám rozprávať potichu, lebo vedľa má kanceláriu. Ako to mám uskutočniť pri nedoslýchavom pacientovi??? Ďalej mi doktor vyčítavo povedal že pred chvíľou boli raňajky, aby som mu nič nedával jesť. Hneď na to sestrička, ktorá bola poblíž a počula to, trochu privrela dvere a potichu, aby to doktor nepočul mi povedala aby som ho len nakŕmil, lebo raňajky nechcel jesť.
Pri odchode ďalšia sestra, ktorú som predtým poprosil o odloženie zbytku polievky do chladničky, nahlas poznamenala, že konečne ide niečo robiť, pretože doteraz nemohla, nakoľko od rána chodia návštevy. Čušal som, nakoľko som si nebol istý od koľkej sú návštevné hodiny. Dolu na dverách bol iba oznam že návštevné hodiny sú do 18:00 (teraz už viem, že návštevné hodiny sú od 08:00 do 18:00).
Mám z mojej návštevy zmiešané pocity. Naozaj som personál liečebne až natoľko otrávil tým, že som dal môjmu známemu jesť, oholil som ho a trochu sa s ním porozprával???
Odporúčame
Dental Alarm Dental Alarm učí deti starať sa o zuby správne, pravidelne a s radosťou.
Rýchle hľadanie lekára
Zadaj špecializáciu, miesto pôsobenia a/alebo meno lekára:
Rýchle hľadanie zariadenia
Zadaj špecializáciu, miesto pôsobenia a/alebo názov zariadenia:
Kontakt
Aktuálne komentáre

21. mája 2018
4USt, spol. s r.o.
Terézia Všetkým dodávateľom spoločnosti 4USt, spol. s r.o.! Tiež Vám neplatí spoločnosť 4USt Námestovo? My čakáme na platbu od júla 2017. Čítaj viac...

Terézia

21. mája 2018
JUHAMED s.r.o.
Marianna Vidím, že reakcie, ktoré sú pravdivé, ale, bohužiaľ, nie pozitívne, sa vymazuju. Je možné reagovať na kšefty tohto úžasného centra len v dobrom. Asi preto sú tu až dva komentáre... Čítaj viac...

Marianna

20. mája 2018
Neuropoint s.r.o.
Lucka Chcela by som varovat vsetkych ktory pojdu k Mudr.Denis Richter! KATASTROFA! Nevysetril ma, vypytal si 10eur bez mihnutia oka jasne ze bez papieru alebo cohokolvek!Predpisal mi lieky presne take iste... Čítaj viac...

Lucka

17. mája 2018
MUDr. Gabriela Hudzíková
Janka Potrebovala som kožné vyšetrenie, keďže mám malé dieťa a nemam ho kde nechať bola som sa opýtať sestry aku mám možnosť sa dostať na vyšetrenie...prístup sestry katastrofa nezáujem vypočuť hlavne že... Čítaj viac...

Janka

Najnovšie správy

24. mája 2018
Lieky sú vnímané viac ako tovar než liečebný nástroj, tvrdia lekárnici a žiadajú zmenu BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - V súčasnosti sú lieky vnímané viac ako tovar než liečebný nástroj. "Myslíme si, že by bolo vhodné aj legislatívne, ale aj z hľadiska nejakého spoločenského...
Čítaj viac...

24. mája 2018
Z bratislavského Čunova vytiahli telo mladého muža Obhliadajúci lekár nariadil pitvu.
Čítaj viac...

24. mája 2018
Lekár urgentného príjmu SVET ZDRAVIA, A. S. – Spišská Nová Ves, Košický kraj – Lekár urgentného príjmu @ SVET ZDRAVIA, A. S. Lekár urgentného príjmu...
Čítaj viac...

23. mája 2018
Brazílčan Douglas Costa sa zranil, no do MS by mal v poriadku Lekár národného tímu Rodrigo Lasmar informoval, že Costa si zranenie privodil vo víkendovom dueli Juventusu Turín s Veronou (2:1).
Čítaj viac...

23. mája 2018
V SR sa liek považuje viac za tovar, upozornil šéf lekárnickej komory Na Slovensku sa liek viac považuje za tovar ako za liečebný nástroj, tvrdí prezident Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) Ondrej Sukeľ. "Bolo by vhodné legislatívne i v rámci ...
Čítaj viac...

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie